Film Food Fest - edycja 4


Już niedługo, już za chwilę bo za zaledwie 2 miesiące, odbędzie się kolejna edycja Film Food Fest. Miłośnicy jedzenia i filmów z nim związanych będą mogli po raz czwarty spotkać się, w Warszawie, Poznaniu albo po raz pierwszy również w Gdyni, na jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu.  Kuchnia +, jeden z kanałów stacji Canal +, ponownie zaprasza na autorski zestaw filmów dotyczących właśnie jedzenia i żywności. Z roku na rok impreza przyciąga coraz większą ilość uczestników, w ubiegłym roku przewinęło się przez Festiwal ponad 4 tysiące osób. Ale Film Food Fest to nie tylko filmy - to także spotkania z reżyserami i bohaterami filmów, ekspertami i autorytetami branży gastronomicznej, poczęstunki dla widzów podczas seansów filmowych - związane z tematem pokazu, kiermasze produktów kulinarnych czy książek o tej tematyce, warsztaty dla dzieci i inne.

W tym roku będzie można obejrzeć kilka filmów dokumentalnych i jeden fabularny - wszystkie związane z kulinariami. Będzie obraz "Najlepszy kucharz świata" opowiadający o tym jak duński kucharz, Rasmus Kofoed, przygotowywał się do prestiżowego konkursu o tytuł właśnie najlepszego szefa kuchni.

Zobaczymy też  "Ostatni walc w elBulli" - czyli zapis z ostatnich dni istnienia tej słynnej restauracji i ostatnią kolację jaką przygotował sam Ferran Adria.

"Natura, kobiety i wino" to film o czterech niezwykłych kobietach produkujących wino, które  opowiadają o swojej chlubie i zdradzają nieco tajemniczych szczegółów z winnic. Więcej tytułów nie podam - niech na razie pozostaną  niespodzianką.

Festiwal rozpoczyna się w piątek, 26 października - popołudniu i wieczorem odbędą się pierwsze pokazy filmowe. W sobotę, 27 października, dzień zacznie się śniadaniem organizowanym przez Slow Food czyli będzie można spróbować regionalnych przysmaków a potem znów zapraszamy do kin, na kolejne filmy. W niedzielne przedpołudnie, 28 października, dzieci na pewno będą się doskonale bawiły na warsztatach kulinarnych. Wieczorem uroczysta kolacja zakończy 4 Film Food Fest. Przez cały czas trwania festiwalu będzie czynny "Smakowity Kiermasz".

Wszystkie filmy pokazywane na Film Food Fest będą w miesiącach następnych sukcesywnie emitowane na antenie Kuchnia +, ale festiwalowej atmosfery nic nie jest w stanie oddać no i  po co czekać ? Poprzednie festiwale wspominam bardzo dobrze, na tegoroczny też się wybieram i serdecznie wszystkich zapraszam.

W Warszawie Festiwal zagości ponownie w kinie Kultura, w Poznaniu w kinie Muza a Gdynia zaprasza do DKF Żyrafa. Bilety będą w sprzedaży od 10 października.

 


10 komentarzy:

 1. Nareszcie coś w sensownym terminie, czyli kiedy będę w Warszawie ;) W tym roku muszę się koniecznie wybrać - są jakieś zapisy czy można po prostu przyjść?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no niestety, na pokazy filmowe, śniadanie Slow Food, warsztaty i imprezę kończącą trzeba kupić bilety, ale jeszcze szczegółów nie znam bo nie ma informacji w jakich kinach w tym roku będą się odbywały. W ubiegłym roku w Warszawie było to kino Kultura a bilety kosztowały bodajże 20 zł na film - zobaczymy jak będzie teraz. Jak będę mieć jakieś przecieki to dam znać.

   Usuń
 2. Może i ja się w tym roku wybiorę, zaciekawił mnie ten film o elBulli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tomek, warto bo to są filmy, których nigdzie indziej nie zobaczysz - no chyba, że dopiero kilka miesięcy później na Kuchnia+ i atmosfera Festiwalu jest niepowtarzalna

   Usuń
 3. Szkoda, że tak daleko, ale może wybiorę się z mężem na weekend do wawy.. Któż to wie :) Dzięki za info :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda tylko,że nie ma nic u nas:)Ale wam zazdroszczę;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ptysiu, w tym roku Gdynia też będzie festiwalowa :) więc nie masz daleko

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Aniu, w tym roku doszła Gdynia i pewnie festiwal będzie się rozrastać więc może za rok trafi też do Krakowa :)

   Usuń

Będzie mi miło jeśli zostawisz swój komentarz i odwiedzisz mnie znowu. Jeśli ugotowałeś albo upiekłeś coś z przepisu znalezionego tutaj zrób zdjęcie i pochwal się przysyłając je do mnie.

Print Friendly and PDF
Copyright © Smaczna Pyza , Blogger