Smardzami wiosna się zaczyna !

Smardze - czekam na nie cały rok. Pojawiają się wczesną wiosną i dla mnie właśnie wraz z nimi zaczyna się sezon grzybowy. Wiem, że są u nas pod ochroną, ale grzyby to przecież nie tylko grzybobranie i jedzenie skarbów lasu, prawda ? To także poszukiwania rzadkich gatunków, uczenie się rozpoznawania nowych, dotąd nieznanych, fotografowanie ich i cieszenie oczu rożnorodnością leśnych skarbów.

smardz stożkowaty 


Ponieważ dzisiaj, dosłownie 2-3 godziny temu, znalazłam swoje pierwsze w tym roku smardze stożkowate więc rok grzybowy 2014 uroczyście ogłaszam jako otwarty !  Życzę Wam wszystkiego grzybniętego albo jak kto woli darz grzyb !


Sprawdziłam też po drodze miejsce występowania smardzówki czeskiej , ale to niestety było puste... Jednak przy okazji szukania grzybów nazbierałam smacznych roślinek - wróciłam do domu z dwoma dużymi pękami zielska, jeden z młodych pokrzyw a drugi czosnaczka pospolitego.

smardz stożkowaty 
smardz stożkowaty 
pokrzywa zwyczajna 

czosnaczek pospolity 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli zostawisz swój komentarz i odwiedzisz mnie znowu. Jeśli ugotowałeś albo upiekłeś coś z przepisu znalezionego tutaj zrób zdjęcie i pochwal się przysyłając je do mnie.

Print Friendly and PDF
Copyright © Smaczna Pyza , Blogger